Tüp bebek teknolojilerine en son katılan yeniliklerden bir tanesi. EmbryoScope™ ile daha uzun süre embriyo gelişimi izlenebildiği için embriyo kalitesinin değerlendirilmesi ve transfer için doğru embriyonun seçilmesi açısından çok önemli bir yeniliktir. 

embryoscope2

Klasik embriyo takibi sırasında, embriyolar bulundukları ortamdan günde  1-2 defa çıkarılarak mikroskopla incelenir , kalitesi ile ilgili notlar hızlıca kaydedilerek tekrar yerine kaldırılır ve bu işlem toplamda 3-5 dakika sürerdi.  Klasik yöntemde transfer işlemine kadar toplamda 8-10 dk kadar izlenebilen embriyo EmbriyoScope sayesinde bulunduğu ortamdan çıkarılmadan saatlerce izlenebilmektedir.

Ülkemizde ve dünyada artık transfer edilen embriyo sayısı sınırlandırılmaktadır. Çoğul gebeliği engeleyerek hem anne adayının sağlığı hemde ortaya çıkabilecek çoğul gebeliğe bağlı sorunlar açısından çok yerinde bir uygulamadır. Tam da bu noktada örneğin 10 adet embriyo içinden en kaliteli olanı seçebilmek çok  hayati bir öneme sahiptir. İşte EmbriyoScope sayesinde başarıyla seçilmiş 1 yada 2 embriyo transferiyle yüksek gebelik oranlarına ulaşmak mümkün olabilmektedir.